Od poniedziałku ;)

Do wszystkich ‚przekładaczy’ diet i planów na zmiane trybu życia mam wiadomość z ostatniej chwili: DZISIAJ JEST PONIEDZIAŁEK ! Ha ! I co teraz zrobisz? Znów powiesz „Od przyszłego poniedziałku” tylko dlatego, że na śniadanie zjadłeś/zjadłaś snickersa?! Nie popadajmy w paranoję. Jeśli w taki sposób będziesz pochodzić do swojego życia i zdrowia to ten przełomowy poniedziałek nigdy nie nadejdzie. Nie oszukujmy się, jeśli naprawdę chcesz coś zmienić  w sobie i swoim życiu nie potrzebujesz do tego nawet poniedziałku.
Masz świadomość tego iż na Twoim Ciele znajduje się nadprogramowa liczba kilogramów – to już coś. Masz świadomość tego, że prowadzisz niezdrowy tryb życia -brawo ! Masz świadomość swojego stanu zdrowia- OK. Masz świadomość jakości swojego życia – w porządku ! ALE  sama świadomość to za mało. Bardzo dobrze, że ona jest. Od tego trzeba zacząć. Jedak co dalej ?
Krok drugi – JA CHCĘ SIĘ ZMIENIĆ NA LEPSZE. To jest już kosmos! Nie dość, że masz świadomość wszystkiego co najważniejsze, to w pełni świadomie stwierdziłaś , że chcesz się zmienić na lepsze. Podjęłaś decyzję, która może wydawać się na pozór łatwa… jednak w rzeczywistości wiesz ile ona namiesza… nie zawsze będzie kolorowo 😉
Krok trzeci brzmi: zrobić coś aby do słowa CHCĘ dodać słowa MOGĘ i ZROBIĘ ! Potrafisz – wiem to :* Tym czymś może być np. wypisanie swoich zewnętrznych jak i wewnętrznych wad na kartce oraz przeanalizowanie ich i dopisanie obok co mogę zrobić aby to zmienić na plus. Polecam również wyobrażenie sobie siebie tu gdzie jesteś , gdzie będziesz jeśli nic nie zrobisz z dotychczasowym stanem (w tym samym miejscu albo znacznie gorzej) chociażby za rok, a co będzie gdy zawalczysz o swoje nowe jutro (spektakularna przemiana kaczątka na łabędzia). Warto !
Przedostatni punkt w tej początkowej fazie natarcia nosi tytuł:  zacząć działać! Oj tak ! Będzie bolało, będzie pod górkę, będzie ciężko i będzie trudno. Ma tak być ! Jeśli tego zabranie to znak iż robisz coś źle. Jak już zaczniesz działać to połowa drogi za Tobą. Już połowa? Tak już połowa ! Te kilka prostych punktów są pierwszą połową drogi do lepszej wersji Ciebie. Niestety ale ta druga połowa nie będzie już taka prosta… ta druga połowa, ten ostatni punkt jest mega wymagający –> NIE PRZESTAWAĆ DZIAŁAĆ I WYTRZYMAĆ W SWOJEJ WALCE. Niby najkrótszy ale najdłuższy. Aby dokonać tego kroku potrzebujesz znacznie więcej niż świadomości, dobrych chęci i odpowiedniego nastawienia psychicznego. Tutaj kluczowymi kwestiami są: motywacja, silna wola, samozaparcie, wsparcie, wiedza, siła psychiczna i spryt. O tym wszystkim jednak napiszę w kolejnym poście!

~ Pozdrawiam ! Pandzia 😛
magdawtle

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: